Fakt, że minister zdrowia kobiet i kobiet w SPÖ, Pamela Rendi-Wagner, wzywa taty do wprowadzenia miesięcznych kwot i kwot dla kobiet, jest „dobrą rzeczą” – mówi Biffl, ale „spodziewałbym się, że SPÖ na przykład zwiększy różnicę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn Na pierwszym planie mamy spadek w porównaniu z UE. ”„ Stainer-Hämmerle chciałby widzieć większe zaangażowanie w kontyngent: ”„ Teoretycznie istnieje SPÖ, ale nie zostało to osiągnięte nawet w jego własnej partii ”.

Fakt, że minister zdrowia kobiet i kobiet w SPÖ, Pamela Rendi-Wagner, wzywa taty do wprowadzenia miesięcznych kwot i kwot dla kobiet, jest „dobrą rzeczą” – mówi Biffl, ale „spodziewałbym się, że SPÖ na przykład zwiększy różnicę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn Na pierwszym planie mamy spadek w porównaniu z UE. ”„ Stainer-Hämmerle chciałby widzieć większe zaangażowanie w kontyngent: ”„ Teoretycznie istnieje SPÖ, ale nie zostało to osiągnięte nawet w jego własnej partii ”.

Ale masz tylko rdzeń w swoich celach i nic więcej. Tematycznie wszystko kręci się wokół integracji. “”

Modelowa kobieta

Fakt, że minister zdrowia kobiet i kobiet w SPÖ, Pamela Rendi-Wagner, wzywa taty do wprowadzenia miesięcznych kwot i kwot dla kobiet, jest „dobrą rzeczą” – mówi Biffl, ale „spodziewałbym się, że SPÖ na przykład zwiększy różnicę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn Na pierwszym planie spadamy w porównaniu z UE. ”„ Stainer-Hämmerle chciałby widzieć większe zaangażowanie w kontyngent: ”„ Teoretycznie istnieje SPÖ, ale nie udało się tego nawet osiągnąć w jego własnej partii ”.

Krytykuje również rolę ministra ds. Kobiet Rendi-Wagner. “” Wraz z nią SPÖ przyniosła atrakcyjną, telegeniczną, sprytną, odnoszącą sukcesy kobietę, która zmieniła karierę na drugim miejscu. Ich kwalifikacje są niepodważalne, ale dla organizacji kobiecej tej partii jest oskarżeniem, że nie mogły wystawiać własnych kandydatek. Uważam, że Christian Kern uważa, że ​​równość i polityka kobiet są dla niego ważne, ale partia ewidentnie wcześniej przegapiła kilka rzeczy. ”„ Rendi-Wagner to imponująca kobieta, myśli Biffl, ale jest zbyt mało widoczna w kampanii wyborczej u boku Christiana Kerna. będzie. “” Może to także obliczenia. Austria jest krajem konserwatywnym, część SPÖ jest konserwatywna, można przypuszczać, że to nie pomoże. “”

Ilustracje do manifestu wyborczego na liście Kurz / ÖVP sugerują obraz kobiety między biegunami matki (gospodarstwa domowego) i kariery. Pod względem merytorycznym partia, która chce być ruchem, pozostaje raczej niejasna. Podobnie jak wszyscy inni zawodnicy, apeluje o zwiększenie liczby miejsc opieki nad młodszymi dziećmi (poniżej trzech lat). Zasadniczo mówi: „Dla nas polityka kobiet to nie tylko kolejny temat wśród wielu, ale integralna część wszystkich dziedzin życia”. „Dla Kathrin Stainer-Hämmerle nacisk kładziony jest na wydajność. “” Dyskryminacja nie opiera się na płci, ale na indywidualnych wynikach. To sygnalizuje kobietom, że muszą ciężej pracować, mieć jeszcze lepsze wykształcenie i odbyć staż. Ostatecznie jednak to nie wystarczy. “”

Szybka uwaga

Fakt, że Kurz wyprowadził na szczyt partii wiele młodych kobiet, jest “” najłatwiejszym sposobem pokazania: ‘Zmieniamy tę imprezę’ “. Symbolizuje odejście ÖVP i stara się, aby ludzie zapomnieli, że był z ÖVP przez całe życie. Ale zobaczymy, ile z tych kobiet naprawdę się wprowadzi.triapidix300 cena allegro Oczywiście jest to problem, jeśli kandydat nie ma ani doświadczenia politycznego, ani zakotwiczenia w partii. Z drugiej strony, dla Kurza jest to praktyczne, może przyciągać uwagę nowymi twarzami i ostatecznie ma w Parlamencie łatwych do opanowania posłów do PE. Oczywiście wolałabym, aby organizacja kobieca w ÖVP odegrała większą rolę ”.

Badaczka płci Gudrun Biffl widzi sekretarza generalnego ÖVP i wymienia drugą Elisabeth Köstinger jako „bardzo widoczną” kobietę po stronie Kurza. On sam nigdy nie poruszył tematu: “” Sebastian Kurz ma wokół siebie kobiety – jest tego politycznie świadomy i wiele kobiet pewnie go wybierze, bo jest młody i dynamiczny, ale nie mam wrażenia, że ​​promuje kobiety świadomie wspierałby. ”„ Ostatecznie w nowym ÖVP znajduje tradycyjny obraz rodzin i kobiet, jak Stainer-Hämmerle.

Wolność wyboru

Kobiety zajmują stosunkowo ważne miejsce w manifeście wyborczym FPÖ – paradoksalnie, mówi Stainer-Hämmerle, są jedyną partią poza Zielonymi, która sformułowała własny rozdział poświęcony równości. Przekaz jest wyraźnie konserwatywny. Liberałowie chcą „prawdziwej wolności wyboru kobiet” „, w tym podnoszenia kwalifikacji gospodyń domowych i tworzenia miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin, i są„ przeciwni zrównaniu mężczyzn i kobiet ””. Młodym kobietom w ciąży należy lepiej doradzić zmniejszenie liczby aborcji.

Szczególną uwagę zwraca się na kwestię imigracji: „Nie akceptujemy ucisku kobiet i dlatego zdecydowanie odrzucamy przymusowe małżeństwa i obowiązkową chustę na głowę”. „Kwoty – także zasada suwaka przy sporządzaniu list wyborczych, która tym razem została również wykorzystana na liście ÖVP / Kurz – odrzuca FPÖ. To, że ojcowie mogliby również opiekować się dziećmi, nie stanowi problemu. „„ Prawdziwa impreza dla mężczyzn i macho ”- podsumowuje Gudrun Biffl.

Dla niej Neos są drugą partią obok Zielonych, która poważnie zajmuje się kwestiami płci. “” Masz na czele Irmgard Griss, reprezentują cię kobiety, które bardzo dobrze wypowiadają się w mediach. Twój plan jest liberalny, ale nie postrzegałbym tego jako partii wyłącznie męskiej. ”„ Kathrin Stainer-Hämmerle postrzega to inaczej: ”„ Neos zasadniczo zawsze byli męską partią. Jako liberalna partia biznesowa wyznająca podstawowe wartości osobistej odpowiedzialności, wolności i indywidualności, nie dociera do wielu kobiet w rzeczywistości ich życia. Neos zmagają się także z takimi środkami jak kontyngent. ”„ Jednak partia bardzo się starała, aby uzyskać równą listę federalną, a wraz z Irmgardem Grissem ”„ interesująca oferta dla starszych wyborców z klasy średniej ””.

Minimalna konserwacja

Peter Pilz również przywiązuje wagę do tematu, „To jest jego zielona socjalizacja”, analizuje Stainer-Hämmerle; twarzą polityki kobiet firmy Pilz jest aktywistka i artystka Maria Stern. W niedzielę na Puls-4-Elefantenrunde Pilz zgłosił pod dyskusję swoje żądanie utrzymania minimalnego stanu – wszyscy pięciu szefów partii parlamentarnych spontanicznie opowiedział się za tym. Nalegał, aby środek został wdrożony w tym roku, dodał Pilz następnego dnia na szybko zwołanej konferencji prasowej.

Więc kogo wybrać, jeśli uważasz, że sprawy kobiet są ważne? ”„ Zieloni czy Neos ””, zaleca Gudrun Biffl. „To nie jest takie proste”, mówi Kathrin Stainer-Hämmerle, „ponieważ na przykład Zieloni mogą nie mieć wiele do powiedzenia. Pytanie brzmi, co jest dla Ciebie szczególnie ważne. Cytat? Potem zielenie. Dzięki SPÖ można mieć nadzieję, że Kern wzmocni to skrzydło partii. “”

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

We wtorek wieczorem 25-letnia kobieta została zadźgana nożem na głównym dworcu kolejowym w Wiedniu. Sprawca – to jej brat – został złapany, pracownicy ÖBB przetrzymywali 21-latkę do czasu przybycia policji.

Najwyraźniej doszło do kłótni między kobietą a mężczyzną, powiedział APA rzecznik policji Daniel Fürst.

Kobieta zginęła na miejscu

Atak nożem został przeprowadzony na końcu przejścia z metra do części biznesowej stacji na drugim piętrze piwnicy. O godzinie 1:15 służby ratunkowe zostały wezwane do budynku w dzielnicy Favoriten. Próby reanimacji policjantów zakończyły się niepowodzeniem – poinformował Fürst. Kobieta zginęła na miejscu. Scyzoryk został zatrzymany, a 21-latek aresztowany.

© APA / HERBERT NEUBAUER

Według policji nie było jasne, o co chodzi w sporze. Dalsze szczegóły dotyczące ludzi również nie były znane. Aresztowana osoba została przesłuchana przez śledczych z Państwowego Urzędu Kryminalnego we wczesnych godzinach porannych. Badanie powinno trwać do rana.

Kryminalistyka i medycyna sądowa były nadal w użyciu, gdy pierwsze metro i pociągi zatrzymywały się na stacji. Budynek był zamknięty dopiero między 2:00 a 4:00 rano. Zwłoki kobiety, leżące na początku holu stacji, przykryto namiotem, w którym kryminaliści mogli wykonywać swoją pracę niezakłóconą wzrokiem dojeżdżających. Na węźle komunikacyjnym zatrzymują się pociągi lokalne i dalekobieżne, kilka linii szybkiego ruchu, linia U1, tramwajowa i autobusowa.

© APA / HERBERT NEUBAUER

Rodzeństwo sprawcy i ofiary

25-letnia kobieta, która została zasztyletowana we wtorek wieczorem w holu głównego dworca kolejowego w Wiedniu-Favoriten, była siostrą 21-letniego podejrzanego. Rzecznik policji Daniel Fürst powiedział we wtorek w odpowiedzi na prośbę APA. Obaj są obywatelami Hiszpanii, niezależnie od tego, czy są turystami, czy przebywają w Austrii od dłuższego czasu, nadal jest przedmiotem śledztwa.

Na razie policja nie chciała nic mówić o tle przestępstwa ani o innych szczegółach we wtorek rano. Należy poczekać na przesłuchanie podejrzanego, które trwa od wczesnych godzin porannych.

„Mężczyzna zbiegł z hali biletowej, późniejsza ofiara pobiegła za nim” – relacjonował Daniel Pinka, rzecznik prasowy ÖBB. “” Potem położył plecak na podłodze, podbiegł do kobiety i dźgnął go nożem. Nie potrafię powiedzieć, czy wyjął nóż z plecaka. ”„ Ośmiu pracowników ochrony z ÖBB natychmiast unieruchomiło mężczyznę na ziemi i udzieliło kobiecie pierwszej pomocy.

Sprawca przyznał się

21-letni Hiszpan, który we wtorek wieczorem zadźgał nożem swoją 25-letnią siostrę na głównym dworcu kolejowym w Wiedniu, przyznał się podczas wstępnego przesłuchania. Jak donosi rzecznik policji Daniel Fürst, 32-letnia przybrana siostra mężczyzny, która również była na miejscu zdarzenia i była zdrowa, pojechała do Wiednia, aby porozmawiać z bratem.

Motyw do działania

Powód, dla którego oboje chcieli rozmawiać z 21-latkiem, był początkowo niejasny, podobnie jak okres, w którym Hiszpan przebywał w Wiedniu. Najwyraźniej mężczyzna przebywał w międzyczasie w Niemczech. Aby uzyskać więcej informacji, „musimy poczekać na przesłuchania” – powiedział Fürst. Powiedział, że powinny one trwać do wtorku wieczorem. Narzędzie zbrodni, nóż kuchenny z ostrzem o długości około 20 centymetrów, chwytano obok zwłok.

Według Fürsta, pisemne przesłuchanie przez śledczych Państwowego Urzędu Kryminalnego w Wiedniu nadal trwa. We wtorek po południu policja nic nie powiedziała o tle przestępstwa ani o innych szczegółach. Podano, że ocena śladów, dalsze dochodzenia w okolicy, a także przesłuchania świadków wciąż trwają.

„Mężczyzna zbiegł z hali biletowej, późniejsza ofiara pobiegła za nim” – powiedział Daniel Pinka, rzecznik prasowy ÖBB, o przebiegu wydarzeń. “” Potem położył plecak na podłodze, podbiegł do kobiety i dźgnął go nożem. Nie potrafię powiedzieć, czy wyjął nóż z plecaka. ”„ Ośmiu pracowników ochrony z ÖBB natychmiast unieruchomiło mężczyznę na ziemi i udzieliło kobiecie pierwszej pomocy. Policja i ratownicy również próbowali ożywić, ale na próżno. Pracownicy ÖBB zatrzymali 21-latka do czasu przybycia policji.

Atak nożem został przeprowadzony na końcu przejścia z metra do części biznesowej stacji na drugim piętrze piwnicy. O godzinie 1:15 służby ratunkowe zostały wezwane do budynku w dzielnicy Favoriten. Próby reanimacji policjantów zakończyły się niepowodzeniem – poinformował Fürst. Kobieta zginęła na miejscu.

Kryminalistyka i medycyna sądowa były nadal w użyciu, gdy pierwsze metro i pociągi zatrzymywały się na stacji. Budynek był zamknięty w godzinach od 2:00 do 4:00. Zwłoki kobiety, leżące na początku holu stacji, przykryto namiotem, w którym kryminaliści mogli wykonywać swoją pracę niezakłóconą wzrokiem dojeżdżających. Na węźle komunikacyjnym zatrzymują się pociągi lokalne i dalekobieżne, kilka linii szybkiego ruchu, linia U1, tramwajowa i autobusowa.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie. Więcej na ten temat ▶Wygraj prawdziwe bezprzewodowe słuchawki JBL już teraz! (E-media.at) Nowy dostęp (yachtrevue.at) 8 powodów, dla których fajnie jest być singlem (lustaufsleben.at) Łososiowy burger krewetkowy z majonezem wasabi i ogórkiem miodowym (smak .at) W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (trend.at) 35 najlepszych seriali rodzinnych na temat śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at) Hulajnogi elektryczne w Wiedniu: Wszyscy dostawcy i Porównanie cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

Zaloguj się Połącz z Facebookiem Rigi9 wt., 15.01.2019 12:05 zgłoś odpowiedź

Te stworzenia nie mają miejsca na naszej ziemi !!! Ci świętoszkowaci dobroczyńcy choć raz powinni użyć rozumu !! Caritas i wszyscy inni !!! Szkoda jakie warunki panują w naszym kraju! Precz z motłochem !!

Superguppy wtorek, 15 stycznia 2019 11:21 am zgłoś odpowiedź

— nie możemy deportować takich osób do ich krajów pochodzenia, ponieważ niektórzy tzw „Najwyższy Sędzia” „zapobiegł temu w swoich wyrokach. Najwyższy czas zakończyć te warunki. Zarówno w stosunku do sprawcy, jak i wymiaru sprawiedliwości. To jest po prostu bardziej śmieszne i właśnie to dzieli społeczeństwo.

Superguppy wtorek, 15 stycznia 2019 11:19 odpowiedź na raport

Codziennie mordowana kobieta. To zawsze mężczyźni ze środowisk migracyjnych, a Czerwoni, organizacje pozarządowe, Caritas wciąż nas chcą Przekonaj CO, że są to tylko „pojedyncze przypadki” i że Austriacy także mordują kobiety nożami. Jakże głupia jest sugestia pana Ludwiga, by rozbroić wiedeńczyków. Najeźdźcy nie będą się tego trzymać. Nawet z rejestrami karnymi i wyrokami skazującymi …

Strona 1 z 1  

62 miliony kobiet w UE – więcej niż cała populacja Włoch – padło ofiarą przemocy fizycznej lub seksualnej od 15 roku życia. Potwierdza to międzynarodowe badanie Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA), w którym po raz pierwszy przeprowadzono wywiady z 42 000 kobiet. „Zbyt wiele kobiet w Europie cierpi z powodu przemocy”, to jasny wniosek z dochodzenia przeprowadzonego przez dyrektora FRA Mortena Kjaeruma.

W każdym kraju 1500 losowo wybranych kobiet w wieku od 18 do 74 lat (z wyjątkiem Luksemburga z 900 osobami) przeprowadzono osobiście wywiady z kobietami prowadzącymi rozmowy na temat ich doświadczeń związanych z przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną. Stwierdzono, że co drugi respondent był wcześniej molestowany seksualnie, a jeden na pięciu doświadczył przemocy seksualnej ze strony swojego partnera.

32 procent było nękanych przez przełożonych, kolegów lub klientów, a jedna na 20 kobiet została zgwałcona od 15 roku życia. 43 procent respondentów było narażonych na przemoc psychiczną za pośrednictwem obecnego lub poprzedniego partnera. “” To nie jest temat niszowy. Mówimy o matkach, córkach i siostrach, które były wykorzystywane seksualnie, psychicznie lub fizycznie ”- mówi Kjaerum.