Biffl, SPÖ Kadın ve Sağlık Bakanı Pamela Rendi-Wagner’in Papa Month istediğini ve kadın kotalarının “” iyi bir şey “olduğunu düşünüyor, ancak” “SPÖ’den mesela cinsiyetler arası ücret farkını artırmasını beklerdim. Ön planda AB ile karşılaştırıldığında düşüşteyiz. “” Stainer-Hämmerle kotaya daha fazla bağlılık görmek istiyor: “SPÖ ile teoride var, ancak kendi partisinde bile başarılmadı.” “

Biffl, SPÖ Kadın ve Sağlık Bakanı Pamela Rendi-Wagner’in Papa Month istediğini ve kadın kotalarının “” iyi bir şey “olduğunu düşünüyor, ancak” “SPÖ’den mesela cinsiyetler arası ücret farkını artırmasını beklerdim. Ön planda AB ile karşılaştırıldığında düşüşteyiz. “” Stainer-Hämmerle kotaya daha fazla bağlılık görmek istiyor: “SPÖ ile teoride var, ancak kendi partisinde bile başarılmadı.” “

Ama sadece çekirdeğe sahipsin, başka hiçbir şey yok. Tematik olarak her şey entegrasyon etrafında döner. “”

Model kadın

SPÖ Kadın ve Sağlık Bakanı Pamela Rendi-Wagner’in baba ayı ve kadın kotası çağrısı yapmasının “” iyi bir şey “olduğunu söyleyen Biffl,” “Örneğin SPÖ’den cinsiyetler arası ücret farkını artırmasını beklerdim. Ön planda AB ile karşılaştırıldığında düşüşteyiz. “” Stainer-Hämmerle kotaya daha fazla bağlılık görmek istiyor: “SPÖ ile teoride var, ancak kendi partisinde bile başarılmadı.” “

Ayrıca Kadın Bakanı Rendi-Wagner’in rolünü de eleştiriyor. “” Onunla birlikte SPÖ, kariyerini değiştiren çekici, telejenik, zeki, başarılı bir kadını ikinci sıraya getirdi. Nitelikleri tartışılmaz ama bu partinin kadın örgütü için kendi adaylarını koyamayacakları bir iddianame. Christian Kern’in eşitlik ve kadın siyasetinin kendisi için önemli olduğuna inanıyorum, ancak parti önceden belli ki birkaç şeyi gözden kaçırdı. “” Rendi-Wagner etkileyici bir kadın, diyor Biffl, ancak Christian Kern ile birlikte seçim kampanyasında çok az görünür durumda. niyet. “” Belki de bir hesaplamadır. Avusturya muhafazakar bir ülke, SPÖ’nün bazı kısımları muhafazakar, muhtemelen bunun yardımcı olmayacağı varsayılıyor. “”

Kurz / ÖVP listesindeki seçim bildirgesinin resimleri, anne (ev) ve kariyer kutupları arasında bir kadın imajına işaret ediyor. İçerik olarak hareket olmak isteyen parti oldukça belirsiz kalıyor. Diğer tüm rakipler gibi, çocuk bakım yerlerinin daha küçük çocuklar için (üç yaş altı) genişletilmesi çağrısında bulunuyor. Temelde şöyle diyor: “” Bizim için kadın siyaseti pek çok konu arasında başka bir konu değil, hayatın tüm alanlarının ayrılmaz bir parçasıdır. “” Kathrin Stainer-Hämmerle için odak performans üzerinde. “” Ayrımcılık cinsiyete değil, bireysel performansa dayalıdır. Bu, kadınlara daha çok çalışmaları, daha iyi bir eğitim almaları ve staj yapmaları gerektiğini işaret ediyor. Ancak sonuçta yeterli değil. “”

Hızlı dikkat

Kurz’un birçok genç kadını partinin başına getirmiş olması “” bu partiyi değiştiriyoruz “göstermenin en kolay yolu. ÖVP’nin ayrılışını simgeliyor ve tüm hayatı boyunca ÖVP’de olduğunu insanlara unutturmaya çalışıyor. Ama bu kadınlardan kaçının gerçekten taşınacağını göreceğiz. Elbette, bir adayın partide ne siyasi tecrübesi ne de demirlemesi olması bir sorundur. Kurz için ise pratik, yeni yüzlerle dikkat çekebiliyor ve nihayetinde Meclis’te kolay yönetilebilir milletvekillerine sahip.bonus betboo Elbette ÖVP bünyesindeki kadın örgütünün daha güçlü bir rol oynamasını tercih ederdim. “

Cinsiyet araştırmacısı Gudrun Biffl, ÖVP genel sekreterini görüyor ve ikinci Elisabeth Köstinger’i Kurz’un tarafında “çok görünür” bir kadın olarak listeliyor. Konuyu kendisi asla açmadı: “” Sebastian Kurz’un çevresinde kadınlar var – politik olarak farkında ve birçok kadın muhtemelen onu genç ve dinamik olduğu için seçecek, ancak kadınları desteklediği izlenimini alamıyorum bilinçli olarak destekleyecektir. “” Sonunda, Stainer-Hämmerle gibi yeni ÖVP’de geleneksel bir aile ve kadın imajı bulur.

Seçme özgürlüğü

Stainer-Hämmerle, kadınların FPÖ’nün seçim manifestosunda görece olarak öne çıkan bir konuma sahip olduğunu söylüyor Stainer-Hämmerle paradoksal olarak, Yeşiller dışında eşitlik üzerine kendi bölümünü oluşturan tek parti onlar. Mesaj açıkça muhafazakar. Liberaller, ev kadınlarının yükseltilmesi ve yarı zamanlı işlerin yaratılması da dahil olmak üzere “kadınlar için gerçek seçim özgürlüğü” istiyorlar ve “” kadın ve erkek arasındaki eşitlemeye karşı “. Genç hamile kadınlara kürtaj sayısını azaltmaları daha iyi tavsiye edilmelidir.

Göç konusuna özel dikkat gösteriliyor: “” Kadınlara yönelik baskıları kabul etmiyoruz ve bu nedenle zorla evlendirmeyi ve zorunlu başörtüsünü açıkça reddediyoruz. “” Kotalar – bu kez ÖVP / Kurz listesinde de kullanılan seçim listelerini hazırlarken fermuar ilkesi. – FPÖ’yi reddeder. Babaların da çocuklara bakabilmesi sorun değil. Gudrun Biffl “” Gerçek bir erkekler ve maço partisi “diye özetliyor.

Ona göre Neos, Yeşillerin yanında cinsiyet meseleleriyle ciddi şekilde ilgilenen ikinci taraf. “” Zirvede Irmgard Griss var, medyada kendini ifade etmekte çok başarılı kadınlar tarafından temsil ediliyorsun. Gündeminiz liberal ama ben bunu tamamen erkek bir parti olarak görmüyorum. “” Kathrin Stainer-Hämmerle bunu farklı görüyor: “” Neoslar temelde her zaman bir erkek partisi olmuştur. Temel kişisel sorumluluk, özgürlük ve bireysellik değerlerine sahip liberal bir iş partisi olarak hayatlarının gerçekliğinde pek çok kadına ulaşmamaktadır. Neoslar kota gibi tedbirlerle de mücadele ediyor. “” Ancak parti eşit bir federal liste elde etmek için çok uğraştı ve Irmgard Griss ile “” yaşlı, orta sınıf seçmenler için ilginç bir teklif “”.

Minimum bakım

Peter Pilz, Stainer-Hämmerle’i analiz eden “” Yeşil sosyalleşmesi budur “konusuna da önem veriyor; Pilz’in kadın politikasının yüzü kadın aktivisti ve sanatçı Maria Stern’dir. Pazar günü Puls-4-Elefantenrunde’de Pilz, devletin asgari bakım talebini görüşme için sundu – parlamentodaki partilerin beş başkanı da kendiliğinden olumlu konuştu. Önlemin bu yıl uygulanması konusunda ısrar eden Pilz, ertesi gün hızla çağrılan bir basın toplantısında sözlerine ekledi.

Öyleyse, kadın meselelerinin önemli olduğunu düşünüyorsanız kimi seçmelisiniz? Kathrin Stainer-Hämmerle, “” Bu o kadar basit değil “diyor,” çünkü örneğin Yeşillerin söyleyecek çok şeyi olmayabilir. Soru, sizin için özellikle neyin önemli olduğudur. Alıntı? Sonra yeşillikler. SPÖ ile Kern’in partinin bu kanadını güçlendirmesi umulabilir. “”

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

Salı gecesi Viyana’nın ana tren istasyonunda 25 yaşındaki bir kadın bıçaklanarak öldürüldü. Fail – ağabeyi – yakalandı, ÖBB çalışanları 21 yaşındaki çocuğu polis gelene kadar tutmuştu.

Polis sözcüsü Daniel Fürst APA’ya yaptığı açıklamada, kadın ve erkek arasında bir tartışma olduğunu söyledi.

Kadın olay yerinde öldü

Metrodan istasyonun ikinci bodrum katındaki iş alanına geçiş sonunda bıçaklı saldırı düzenlendi. Saat 01:15 de acil servisler Favoriten semtindeki binaya çağrıldı. Fürst, polis memurlarının hayata döndürme girişimlerinin başarısız olduğunu bildirdi. Kadın olay yerinde öldü. Suç bıçağı ele geçirildi ve 21 yaşındaki tutuklandı.

© APA / HERBERT NEUBAUER

Polise göre, anlaşmazlığın ne hakkında olduğu belirsizdi. İnsanlarla ilgili daha fazla ayrıntı da hala bilinmiyordu. Tutuklanan şahıs, sabahın erken saatlerinde Devlet Kriminal Polis Müdürlüğü müfettişleri tarafından sorgulandı. Anket sabaha kadar devam etmelidir.

İlk metro ve trenler istasyonda durduğunda adli tıp ve adli tıp da hala kullanılıyordu. Bina sadece 2:00 ile 4:00 saatleri arasında kapatıldı. İstasyon yolcuğunun başında yatan kadının cesedi, suçluların işlerini taşıtların bakışları tarafından rahatsız edilmeden yapabilecekleri bir çadırla örtüldü. Yerel ve uzun mesafeli trenler, birkaç hızlı toplu taşıma hattı, U1, tramvay ve otobüs hatları trafik kavşağında durmaktadır.

© APA / HERBERT NEUBAUER

Suçlu ve mağdur kardeşler

Salı gecesi Viyana-Favoriten’deki ana tren garının koridorunda bıçaklanarak öldürülen 25 yaşındaki kadın, 21 yaşındaki zanlının kız kardeşiydi. Polis sözcüsü Daniel Fürst, APA’nın talebine yanıt olarak Salı günü yaptığı açıklamada. Her ikisi de İspanyol vatandaşı, ister turist olsun, ister uzun süredir Avusturya’da bulunsunlar, hala soruşturma konusu.

Salı sabahı polis, suçun geçmişi veya diğer ayrıntılar hakkında hiçbir şey söylemek istemedi. Sabahın erken saatlerinden bu yana süren şüphelinin sorgulanması beklenmelidir.

ÖBB basın sözcüsü Daniel Pinka, “Adam bilet salonundan koştu, sonraki kurban onun peşinden koştu” dedi. “” Sonra sırt çantasını yere koydu, kadına koştu ve bir bıçakla bıçakladı. Sırt çantasından bıçağı çıkardı mı bilemiyorum. “” ÖBB’den sekiz güvenlik görevlisi, adamı hemen yere sabitledi ve kadına ilk yardım yaptı.

Fail itiraf etti

Salı gecesi Viyana ana tren istasyonunda 25 yaşındaki kız kardeşini bıçaklayarak öldüren 21 yaşındaki İspanyol, ilk sorgulamada itiraf etti. Polis sözcüsü Daniel Fürst, adamın yine olay yerinde bulunan ve zarar görmeden kalan 32 yaşındaki evlatlık kız kardeşine göre, kadınların kardeşiyle konuşmak için Viyana’ya gittiğini bildirdi.

Hareketin nedeni

İkilinin 21 yaşındaki çocukla konuşmak istemesinin nedeni, İspanyolların Viyana’da olduğu dönem gibi, başlangıçta belirsizdi. Görünüşe göre adam arada Almanya’daydı. Daha fazla bilgi için “sorgulamaları beklemeliyiz” dedi Fürst. Bunların Salı akşamına kadar devam etmesi gerektiği belirtildi. Cinayet silahı, yaklaşık 20 santimetre uzunluğunda bıçaklı bir mutfak bıçağı, cesedin yanında ele geçirildi.

Fürst’e göre, Viyana’daki Cezai Soruşturma Devlet Dairesi müfettişleri tarafından yazılı bir sorgulama halen beklemedeydi. Polis, Salı öğleden sonra suçun geçmişi veya diğer ayrıntılar hakkında hiçbir şey söylemedi. Raporda, iz değerlendirmesi, alandaki ilave soruşturmaların yanı sıra tanıkların sorgularının sürdüğü belirtildi.

ÖBB basın sözcüsü Daniel Pinka, “Adam bilet salonundan aşağı koştu, sonraki kurban onun peşinden koştu” dedi. “” Sonra sırt çantasını yere koydu, kadına koştu ve bir bıçakla bıçakladı. Sırt çantasından bıçağı çıkardı mı bilemiyorum. “” ÖBB’den sekiz güvenlik görevlisi, adamı hemen yere sabitledi ve kadına ilk yardım yaptı. Polis ve kurtarma görevlileri de yeniden canlandırmaya çalıştı, ancak boşuna. ÖBB çalışanları 21 yaşındaki çocuğu polis gelene kadar tuttu.

Metrodan istasyonun ikinci bodrum katındaki iş alanına geçiş sonunda bıçaklı saldırı düzenlendi. Saat 01:15 de acil servisler Favoriten semtindeki binaya çağrıldı. Fürst, polis memurlarının hayata döndürme girişimlerinin başarısız olduğunu bildirdi. Kadın olay yerinde öldü.

İstasyonda ilk metro ve trenler durduğunda adli tıp ve adli tıp hala kullanılıyordu. Bina 2:00 ile 4:00 saatleri arasında kapatıldı. İstasyon yolcuğunun başında yatan kadının cesedi, suçluların işlerini taşıtların bakışları tarafından rahatsız edilmeden yapabilecekleri bir çadırla örtüldü. Yerel ve uzun mesafeli trenler, birkaç hızlı toplu taşıma hattı, U1, tramvay ve otobüs hatları trafik kavşağında durmaktadır.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer. Daha fazlası ▶JBL’den gerçek kablosuz kulaklıkları şimdi kazanın! (E-media.at) Yeni erişim (yachtrevue.at) Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at) Wasabi mayonezli somon karides burger ve ballı salatalık (gusto .at) Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar dayanabilir? (trend.at) Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at) Viyana’daki E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve Karşılaştırmada 2020 fiyatları (autorevue.at)

Yorumlar

Giriş Facebook ile Bağlan Rigi9 Sal, 15 Ocak 2019 12:05 bildir yanıtı

Bu yaratıkların bizim ülkemizde işi yok !!! Bu kutsal iyilikseverler beyinlerini bir kez kullansınlar !! Caritas ve diğerleri !!! Ülkemizde hangi koşulların hüküm sürdüğü çok yazık! Ayaktakımı ile dışarı !!

Superguppy Sal, 15 Ocak 2019, 11:21 yanıtı bildir

— bu tür kişileri menşe ülkelerine sınır dışı edemeyiz çünkü bazıları “” Yüksek Yargıç “” yargılarıyla buna engel oldu. Bu şartlara son vermenin tam zamanı. Hem suçluyla hem de yargı ile ilgili olarak. Bu sadece daha saçma ve toplumu bölen de tam olarak bu.

Superguppy Sal, 15 Ocak 2019, 11:19 yanıtı bildir

Her gün bir kadın öldürüldü. Her zaman göçmen kökenli erkekler ve Kızıllar, STK’lar, Caritas hala bizi istiyor CO’yu bunların sadece “” münferit vakalar “olduğuna ve Avusturyalıların da kadınları bıçakla öldürdüklerine ikna edin. Herr Ludwig’in Viyanalıları silahsızlandırma önerisi ne kadar aptalca. İşgalciler buna sadık kalmayacak. Sabıka kayıtları ve mahkumiyetlerle bile, …

Sayfa 1/1  

AB’de 62 milyon kadın – İtalya’nın toplam nüfusunun üzerinde – 15 yaşından beri fiziksel veya cinsel şiddet mağduru. Bu, Avrupa Birliği Temel Haklar Ajansı’nın (FRA) 42.000 kadınla ilk kez görüşüldüğü uluslararası bir çalışmada gösterilmektedir. FRA Müdürü Morten Kjaerum’un soruşturmasının net sonucu, “Avrupa’da çok fazla kadın şiddete maruz kalıyor”.

Her ülkede, 18 ile 74 yaşları arasında rastgele seçilen 1.500 kadınla (900 kişiden oluşan Lüksemburg hariç), kadın görüşmecilerle cinsel, fiziksel ve psikolojik şiddet deneyimleri hakkında kişisel olarak görüşüldü. Her iki katılımcının daha önce cinsel tacize uğradığı ve beşte birinin partnerinden cinsel şiddet gördüğü tespit edildi.

Yüzde 32’si amirler, meslektaşlar veya müşteriler tarafından taciz edildi ve 20 kadından biri 15 yaşından beri tecavüze uğradı. Ankete katılanların yüzde 43’ü şu anki ya da önceki eşi aracılığıyla psikolojik şiddete maruz kaldı. “” Bu niş bir konu değil. Cinsel, psikolojik veya fiziksel olarak istismara uğramış annelerden, kızlardan ve kız kardeşlerden bahsediyoruz “” diyor Kjaerum.